ماهواره ایران شهردار مدیریت مدیریت شهرداری

ماهواره: ایران شهردار مدیریت مدیریت شهرداری شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سکه در حراجی کوتاه آمد

در ششمین حراج سکه با کم کردن قیمت پایه، قیمت نهایی فروش نیز پایین‌تر از حد بازار تعیین شد. از نگاه مدیرعامل بانک کارگشایی، با وجود انتقاداتی که به نحوه عرضه سکه

سکه در حراجی کوتاه آمد

سکه در حراجی کوتاه آمد

عبارات مهم : بازار

در ششمین حراج سکه با کم کردن قیمت پایه، قیمت نهایی فروش نیز پایین تر از حد بازار تعیین شد. از نگاه مدیرعامل بانک کارگشایی، با وجود انتقاداتی که به نحوه عرضه سکه می شود حراجی عالی ترین و براق ترین راه جهت عرضه سکه به بازار است ولی نتیجه دادن آن وقت بر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، امروز (شنبه) ششمین مرحله از حراجی سکه در بانک کارگشایی برگزار شد و در نتیجه آن حدود۶۷۰۰ قطعه سکه تمام و نیم بهار فروش رفت. بر اساس توضیحاتی که سلیمانی -مدیرعامل بانک کارگشایی- به ایسنا ارائه کرده هست، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت پایه یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان در نهایت با حداقل قیمت یک میلیون و ۳۸۹ هزار و حداکثر یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان فروش رفته هست. حدود۳۶۰۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی در حالی در حراجی فروش رفت که قیمت بازار به یک میلیون و ۳۹۷ هزار تومان هم رسید و در نهایت در حراجی کمی پایین تر از قیمت بازار بود. این در حالی است که در هفته گذشته در حراجی قیمت نهایی فروش بیش از قیمت بازار بود.

سکه در حراجی کوتاه آمد

بسته های سکه که در قالب ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ تایی فروش می رود جهت نیم سکه هم امروز فروش حدود ۳۱۰۰ قطعه را به همراه داشت. قیمت پایه نیم سکه ۵۷۹ هزار تومان تعیین شده است بود که با حداقل ۶۹۱ هزار و حداکثر ۷۰۰ هزار تومان فروش رفت. نیم سکه در بازار آزاد جهت هر قطعه تا ۷۱۲ هزار تومان قیمت خورده بود.

در رابطه با اینکه آیا قرار است ربع سکه هم در حراجی فروخته شود با توجه به اینکه قیمت آن در روزهای گذشته افزایشی بوده و تا ۴۱۰ هزار تومان پیش رفته هست، مدیرعامل بانک کارگشایی توضیح داد که فعلا برنامه ای در این رابطه وجود ندارد و نیم و تمام بهار حراج خواهد شد ولی اگر بانک مرکزی در این باره دستوری اعلام کند به طور حتم ربع سکه هم به حراج گذاشته می شود.

در ششمین حراج سکه با کم کردن قیمت پایه، قیمت نهایی فروش نیز پایین‌تر از حد بازار تعیین شد. از نگاه مدیرعامل بانک کارگشایی، با وجود انتقاداتی که به نحوه عرضه سکه

مدیرعامل بانک کارگشایی در رابطه با اینکه چه زمانی آینده نگری می شود تا حراجی موجب کم کردن قیمت سکه در بازار و خالی شدن حباب آن شود نیز اعلام کرد که اگر روند به همین صورت پیش برود احتمالا تا چند جلسه دیگر حراجی، قیمت ها در بازار به تعادل کشیده خواهد شد ولی باید در نظر داشت که در روز اول حراجی، قیمت سکه در بازار کاهشی شد ولی طی روزهای اخیر با افزایشی که در قیمت دلار رخ داده، عاملی شده است است جهت زیاد کردن قیمت سکه و اگر رشد قیمت دلار نبود، به طور حتم با توجه به رابطه ای که بین قیمت سکه و دلار وجود دارد، قیمت سکه تاکنون متعادل تر شده است بود.

اما در مدت اخیر و در جریان حراجی سکه انتقاداتی نسبت به نحوه عرضه از سوی بانک مرکزی مطرح می شود به طوری که بعضی نمایندگان مجلس مطرح کردند این روش باعث زیاد کردن دلالی خواهد شد و به نفع آن ها هست. مدیرعامل بانک کارگشایی در این باره می گوید به هر صورت براق ترین و عالی ترین روش جهت عرضه سکه همین حراجی خواهد بود. هرچند که وقت بر بوده و مدتی طول می کشد تا بر بازار اثر کرده و حباب خالی شود.

وی بیان کرد که با توجه به شرایط بازار نمی توان در حراج میزان فروش و یا قیمت را محدود کرد. در این حالت خود موجب عواقب دیگر و حتی زیاد کردن تقاضا و اوج رفتن قیمت سکه می شود. ولی به هر صورت اگر پیشنهاد بهتری که کارگشا بوده و می تواند جایگزین حراجی شود وجود دارد، منتقدان مطرح کنند.

سکه در حراجی کوتاه آمد

حراجی سکه از هفته گذشته و به دنبال حبابی شدن قیمت در بازار از سوی بانک مرکزی و از کانال بانک کارشگشایی انجام می شود. این روند فعلا در روزهای شنبه، دوشنبه و چهار شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ در بانک کارگشایی به عنوان یکی از زیرمجموعه های بانک ملی در خیابان مولوی انجام می شود. تا کنون بیش از ۲۵ هزار قطعه سکه تمام و نیم بهار در شش حراجی فروش رفته است.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs